98-9394223559+

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

در مسیر پرورش و سلامت فرزندان عزیزمان فرایندی آموزشی را آغاز نمودیم و دوست داریم این فرایند را برای شما معرفی نماییم :

این دنیا چیزی است که ما آن را ساخته‌ایم. اگر خودمان را تغییر دهیم می‌توانیم دنیا را تغییر دهیم و تغییر خودمان و فرزندان‌مان با تغییر زبان و روش‌های ارتباطی می‌تواند آغاز شود .

کودکان از همان لحظه‌ی تولد قادر به برقراری ارتباط هستند. برقراری ارتباط با دیگران مستلزم تقویت مهارت‌های ارتباطی است .

مهارتهای ارتباطی به منزله‌ی آن دسته از مهارت‌هایی هستند که به واسطه‌ی آنها افراد می‌توانند درگیر تعامل‌های بین فردی و فرآیند ارتباط شوند؛ فرآیندی که افراد در آن اطلاعات، افکار و احساس‌های  خود را از طریق مبادله‌ی کلامی و غیرکلامی با یکدیگر در میان می‌گذارند.

در خیلی از کشورها ارتباط بدون‌ خشونت با عنوان "زبان زرافه" شناخته می‌شود. زرافه که بزرگ‌ترین قلب را در میان حیوانات روی خشکی دارد، نماد کاربرد الگوی ارتباط بدون‌خشونت، زبان زندگی است، زبانی که الهام بخش محبت و ارتباط‌های شادی بخش در عرصه‌های زندگی است، زبانی که بر ابراز احساس‌ها و نیازها تاکید می‌کند و به بیان واضح تقاضای خود می‌پردازد .

یکی از ویژگی‌های زبان زندگی بیان واضح تقاضا است چه که وقتی بزرگسالان به روشنی بیان نمی‌کنند که دوست دارند کودکان چه عمل خاصی را انجام دهند، کودکان گیج می‌شوند و از انجام عملی در مقابل آن تقاضا باز می‌مانند .

این مهارت‌ها (زبان زرافه) به کودکان‌مان کمک می‌کنند :

  • تا بتوانند با محیط‌های آموزشی و همسالان و مربیان خود، تعامل کنند و کیفیت ارتباط خود را بهبود بخشند.
  • که چگونه برای درک موقعیت دیگران، به سخنان آنان فعالانه گوش دهند و چگونه دیگران را از احساس و نیاز خود آگاه نمایند تا ضمن بیان تقاضاهای خود طرف مقابل نیز احساس رضایت نماید .
  • تا بتوانند، نظرها، عقاید، خواسته‌ها، نیازها و هیجانهای خود را ابراز و به هنگام نیاز، از دیگران تقاضای کمک و راهنمایی کنند.
  • تا شیوه های ابراز خود، شنیدن، قدرت حل مسئله، گفت‌وگو و تصمیم‌گیری را بهبود بخشند.

این طرح برای گروه‌های سنی زیر پیشنهاد می‌شود :

1-      کودکان: ۵-۱۰ سال

2-      نوجوانان :۱۰-۱۵ سال

3-      نوجوانان: ۱۵-۱۷سال

آموزش مفاهیم به صورت غیرمستقیم برای کودکان از طریق فعالیتهایی مانند :

قصه، نقاشی، بازی، کاردستی و... انجام می‌شود و برای نوجوانان ازطریق گفت‌وگو و فعالیتهای مناسب گروه سنی با تمرکز بر شنیدن همدلانه، حل مسأله‌ی زنده در چالش‌های موجود در کلاس صورت می‌گیرد.

اگر دوست دارید با زرافه‌ها آشنا شوید با ما همراه شوید.